HISTORIA FIRMY

2005 rok

Powstanie firmy SOLVENTOIR w formie spółki jawnej założonej przez osoby z kilkuletnim doświadczeniem w branży windykacyjnej B2B oraz z doświadczeniem w obsłudze prawnej tego typu procesów.

2006 rok

Przekształcenie spółki SOLVENTOIR w bardziej optymalną spółkę komandytową i podział kompetencji windykacyjnych i prawnych, co usprawniło windykację polubowną, skup długów oraz windykację sądowo-egzekucyjną.

2009 rok

Dokapitalizowanie oraz zmiana formy prawnej na spółkę kapitałową: z ograniczoną odpowiedzialnością, co zapewniło potencjał finansowy i osobowy dla dalszego rozwoju firmy.

2009 rok

Uzyskanie zezwolenie MSWiA nr RD-38/2009 na prowadzenie działalności detektywistycznej. Pozyskanie licencjonowanych detektywów i nowych kompetencji oraz możliwości synergii z usługami windykacji i faktoringu oraz skupu długów.

2016 rok

Dokapitalizowanie do kwoty kapitału podstawowego 200.000 zł co oznacza dalsze wzmocnienie możliwości finansowych spółki i środki na pozyskanie finansowania obrotu wierzytelnościami.

2018 rok

Kolejne wzmocnienie kapitału podstawowego do wysokości 600.000 zł co poszerza możliwości finansowe oraz rozbudowy struktury spółki.

Zespół

JAN KOWALSKI

prawnik

ANNA KOWALSKA

księgowa

ADAM NOWAK

detektyw

STANISŁAW KOWALSKI

radca prawny

MISJA

Działamy szybko, sprawnie i skutecznie. Windykacja to dbałość o bezpieczeństwo biznesu naszych Klientów, a w niej sięgamy jedynie po sprawdzone sposoby rozwiązywania problemów. Koordynujemy pracę negocjatorów, detektywów, prawników i szeregu innych specjalistów (np. analitycy finansowi, księgowi). Gromadząc informacje często docieramy do faktów, które dłużnicy lub nieuczciwi kontrahenci bardzo chcieliby ukryć. Potrafimy użyć tych informacji dla rozwiązania problemów naszych Klientów.

NASZE METODY

Windykacja to informacja. Na niej bazujemy najbardziej, gdy skutecznie windykujemy dłużników od ponad 13 lat. Doświadczenie i wiedza na temat windykacji w polskich realiach powoduje, że nie obiecujemy gruszek na wierzbie, ale solidną informację, szybki kontakt i skuteczne negocjacje z dłużnikiem. Windykację prowadzimy z zaangażowaniem i skutecznie oraz z użyciem wszelkich możliwych narzędzi. Po fazie zebrania informacji, przechodzimy do kontaktu, negocjacji z dłużnikiem terminów i sposobu zapłaty, a w razie braku wpłaty w krótkim terminie następuje windykacja terenowa i zebranie dodatkowych informacji w terenie. Windykacja zza biurka jest skuteczna w nielicznych przypadkach, tam gdzie liczy się szybkość działania i skuteczne negocjacje, tam trzeba jechać do dłużnika i sprawić by zapłacił przynajmniej część długu na początek oraz podpisał uznanie długu, poręczenie czy weksel. Przy okazji zaś sprawdzamy jego otoczenie, pozyskujemy informacje biznesowe po sąsiedzku, opinie otoczenia biznesowego oraz kontaktowalność z dłużnikiem, osoby z nim powiązane biznesowo i prywatnie. Pozwala to następnie sprawnie windykować z dłużnika i osób z nim powiązanych. Windykacja sądowa na podstawie podpisanego przez dłużnika własnoręcznie weksla jest dużo prostsza, tańsza i szybsza.

MASZ PYTANIE?

Wypełnij formularz
lub zadzwoń

ul. Zwycięska 20a/302
53-033 Wrocław